Toruń - Photo Gallery  
Wybierając się na wycieczkę po Polsce, warto odwiedzić Toruń. To uniwersyteckie miasto posiada bardzo dużo cennych zabytków pochodzących z gotyku. Wśród nich na liście znajduje się Ratusz Staromiejski wybudowany pod koniec XIV wieku. Przez turystów oblegana jest również Katedra śś. Janów. Jej budowa zaczęła się już w XIII wieku i trwała niemalże dwa stulecia. Do słynnych sakralnych zabytków zaliczają się także Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Kościół św. Jakuba. Obie świątynie zostały wzniesione w około XIV wieku. Spacerując ulicami Torunia można natknąć się na niepozorną, ale przepiękną Kamienicę Pod Gwiazdą, która została przebudowana ze stylu gotyckiego na barokowy.
FOTO:Torun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeriaTorun foto galeria VIDEO:Torun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeriaTorun video galeria Torun video galeria torun video - Bulwar Filadelfijskitorun video - Rynek Staromiejski
 Toruń, to urokliwe miasto, położone w województwie kujawsko-pomorskim. Sam urok tego miasta nie sprawia jednak, że jest ono tak bardzo rozpoznawalne. Samo miasto nie jest również niezwykle wielkie, bowiem liczy sobie 200.000 mieszkańców. Co zatem przyciąga tak mocno nasza uwagę, że niemal każdy z nas słyszał o Toruniu mniej lub więcej? Czy będzie to położenie nad kotliną toruńską, niezwykle pięknym terenem niemal całkowicie zalesionym, a może to, że w pobliżu miasta znajdują się dwie rzeki – Wisła i Drwęca? Żadna z tych rzeczy tak bardzo nie rozsławia Torunia jak fakt, iż właśnie w nim urodził się Mikołaj Kopernik. Choć było to 6 wieków temu, to po dzień dzisiejszy właśnie z tego powodu Toruń jest tak mocno rozpoznawalnym miastem na mapie Polski. W samym Toruniu oczywiście znajdziemy wszelkie pamiątki po wielkim astronomie, a także mnóstwo pomników i muzeum upamiętniające właśnie jego postać. To właśnie ten człowiek, urodzony tak dawno temu sprawia, że Toruń jest bardzo rozpoznawalnym miastem. Znajdziemy w samym mieście również co oczywiste obserwatorium astronomiczne.